Value Partners heeft zich gespecialiseerd in het valoriseren en herinvullen van (semi) publieke gebouwen. Het kan gaan om oud-gemeentehuizen, onbebouwde percelen, voormalige sportsites, pastorieën, kerken, enzovoorts. Veelal betreft het historisch erfgoed, en dus moeilijk herinvulbare gebouwen.
Op basis van onze ruimer ervaringen met het herinvullen en/of valoriseren van deze gebouwen, hebben we een effectieve aanpak ontwikkeld. Voorafgaand aan een valorisatie ontwikkelen we veelal een hergebruiksvisie of voeren een korte haalbaarheidsstudie uit. We zoeken hierbij doorgaans naar herinvullingen met zowel een financiële als maatschappelijke toegevoegde waarde.
Het valorisatieproces vindt plaats aan de hand van een openbare verkoopwedstrijd, die start met de publicatie van een verkoopbestek, en eindigt met een overeenkomst voor een verkoop of een zakelijk recht. Binnen dit valorisatieproces passen we enkele bijzondere mechanismen toe, waarmee we een maximaal resultaat kunnen behalen.
Een greep uit ons portfolio
Nieuwe exploitant Sport Vlaanderen site te BLANKENBERGE
SPORT VLAANDEREN exploiteert 13 sportsites in Vlaanderen, maar zal onder andere de site in Blankenberge afstoten. Value Partners zoekt naar een nieuwe private exploitant die de lokale sportverenigingen faciliteert, en de site verder uitbouwt.
Verkoop en nieuwe exploitant Oud-Gemeentehuis te MEISE
Value Partners heeft in opdracht van de gemeente MEISE het voormalige gemeentehuis van Wolvertem verkocht. Na een grondige restauratie zal hierin een grote horecazaak en aanvullende dienstverleners gevestigd worden. Momenteel zoeken wij in opdracht van de nieuwe eigenaar hiervoor de exploitanten.
Verkoop kasteelhoeve te LANAKEN
Value Partners zoekt een koper voor een historische kasteelhoeve. De omvangrijke hoeve vereist een nieuwe invulling en een grondige restauratie. Voorafgaand hieraan hebben wij, tezamen met Horeca Partners, een herbestemmingsonderzoek uitgevoerd. De herinvulling vindt plaats in nauw overleg met Erfgoed Vlaanderen en de gemeente Lanaken.
Herbestemming Sint-Godelieve klooster te BRUGGE
Toerisme Vlaanderen onderzoekt momenteel de herinvullingsmogelijkheden voor het Sint-Godelieve klooster. Value Partners heeft Toerisme Vlaanderen ondersteund bij het vormgeven van een haalbaar investerings- en exploitatieplan.
Herinvulling pastorie te NIEL
Voor de gemeente NIEL hebben wij met succes het valorisatieproces van een voormalige 19e -eeuwse pastorie in NIELÂ begeleid. In dit pand gaat een brasserie van start, begeleid door een organisatie die mensen met een beperking tewerk stelt. Dit na een grondige verbouwing.
Voorafgaand hieraan hebben we een markttechnische verkenning uitgevoerd van de herinvullingsmogelijkheden en de financiële aspecten hierbij.
Herinvulling de Hemelhoeve te BRASSCHAAT
De gemeente BRASSCHAAT heeft Value Partners de opdracht gegeven om een nieuwe horeca-uitbater te zoeken voor het historische complex de Hemelhoeve.
We hebben een horeca-ondernemer gevonden die hierin een onderscheidend en duurzaam horeca-concept gaat uitbaten.
Herbestemmingsstudie voor behoud en revalorisatie van uniek erfgoed te TURNHOUT
De Broeders van Liefde wezen de herbestemmingsstudie toe aan het architectenteam van Architects in Motion en Erfgoed en Visie, uitgebreid met de expertise van het studiebureau Van Hoorickx en Value Partners. Het gebouw werd destijds ontworpen door de architecten Carli Vanhout, Paul Schellekens, Lou Jansen en Rudi Schiltz en wordt als een iconisch project aanzien van wat door Renaat Braem de ‘Turnhoutse School’ genoemd werd. De herbestemmingsstudie gaat uit van een valorisatie en herontwikkeling van de site. De opdracht heeft specifiek als doel om een drietal herbestemmingsscenario’s te definiëren voor het modernistische gebouw en de financiële en architecturaal-technische haalbaarheid na te gaan.
Een eerste stap in het behoud en revalorisatie van dit unieke erfgoed.
Herinvulling Cultureel centrum De Melkerij te ZEMST
In opdracht van het gemeenbestuur van ZEMST, hebben we een nieuwe uitbater gezocht – en gevonden – voor de horeca van het Cultureel centrum De Melkerij.
Herinvulling domein Bovy te HEUSDEN-ZOLDER
De gemeente HEUSDEN-ZOLDER heeft Value Partners aangesteld om Domein Bovy opnieuw in de markt te zetten. Dit landgoed is ontstaan in de 12e eeuw.
In een aantal stappen is door ons team voor de cluster van een vijftal gebouwen een nieuw concept vormgegeven, met een hotel, meerdere restaurants, evenementenruimten, enz. In een volgende stap zijn verschillende horeca-exploitanten gezocht, geselecteerd en gecontracteerd.
Verkoop sporthalsite te HAMME
Voor de gemeente HAMME hebben we het verkoop-proces van een voormalige sporthalsite verzorgd. Voorafgaand hieraan hebben we verschillende voorbereidende activiteiten verricht, variërend van het doen afkoppelen van de nutsvoorzieningen, tot het regelen van bodemonderzoek en het opvragen van sloopoffertes.
Verkoop zwembadsite te SINT-KATELIJNE-WAVER
Voor de gemeente SINT-KATELIJNE-WAVER hebben we een voormalige zwembadsite verkocht. Hierop kon een woningproject gerealiseerd worden. Met het gemeentebestuur zijn de randvoorwaarden voor de woningontwikkeling gedefinieerd. Het project is in een wedstrijdformule op de markt gezet. Het project is gekocht door een projectontwikkelaar en is opgeleverd in 2020.
Herbestemmingsonderzoek Kasteel van Heers te HEERS
In opdracht van de Participatiemaatschappij Vlaanderen is door ons een rendabele invulling gezocht voor het jaren verkommerd kasteel van HEERS. Bevraging bij diverse marktpartijen en afweging van de diverse mogelijkheden moet leiden tot een financieel rendabele invulling die voldoende dragend moet zijn voor de totstandkoming van de erfgoedkundig verantwoorde totaalrestauratie van het kasteel met bijhorende hoevegebouwen. Deze opdracht werd uitgevoerd samen met het gespecialiseerd architectenbureau Erfgoed & Visie voor wat betreft het bouwkundig deel.
Herbestemmingsonderzoek Kasteel Schoonselhof te ANTWERPEN
De stad ANTWERPEN wenst kasteel Schoonselhof grondig te restaureren, maar wilde dit koppelen aan een kostendekkende exploitatie. Ons kantoor is op creatief en out-of-the-box te werk gegaan en heeft zo een aantal mogelijke invullingen/concepten gedetecteerd, de concrete marktvraag hiervoor onderzocht en de effecten voor een (kostendekkende) exploitatie in kaart gebracht. Dit maakt het voor de opdrachtgever mogelijk om een gefundeerde investeringsbeslissing te nemen.
Herbestemmingsonderzoek Kasteel Wolvenhof te IZEGEM
In opdracht van het provinciebestuur van West-Vlaanderen hebben we de restauratiekosten, de hergebruiksopties en de valorisatiemethode voor kasteel Wolvenbos in IZEGEM in kaart gebracht.
Herbestemmingsonderzoek gemeentehuis te OLEN
In opdracht van het gemeentebestuur van OLEN hebben we de hergebruiksopties, de mogelijke afnemers, de ruimtelijke aanpassingen en de verbouwingskosten van het historische deel van het huidige gemeentehuis van OLEN in kaart gebracht.
Herbestemmingsonderzoek Fort 4 te MORTSEL
Fort 4 in MORTSELÂ is het best bewaarde fort van de Antwerpse Brialmontgordel. Het stadsbestuur wil het domein herbestemmen en doorontwikkelen tot een aantrekkelijke creatieve site voor zowel inwoners als bezoekers. Het programma bevat kantoren, een restaurant, feestzalen en evenementengebouwen.
We hebben het basisconcept een verdiepingsslag gegeven, met inbegrip van een concreet positionerings-, investerings- en exploitatieplan, met de financiële en organisatorische vertaling ervan in een volwaardig en haalbaar businessplan.
Herbestemmingsonderzoek de Schranshoeve te SINT-KATELIJNE-WAVER
De gemeente SINT-KATELIJNE-WAVER wenste het 16e -eeuws complex De Schranshoeve te valoriseren.
Voorafgaand hieraan hebben wij de her-bestemmingsmogelijkheden onderzocht, de restauratiekost en de mogelijke restauratie- en gebruiksbeperkingen bepaald, de waarschijnlijke verkoopopbrengst bepaald en de verkoopstrategie opgemaakt. Dit in samenwerking met Erfgoed en Visie.